Hiter pregled nad osveženimi podatki glede kitajskega uvoza zlata, ki se je tudi v oktobru nadaljeval na neverjetni ravni. Da bomo teh 131 ton lažje dali v perspektivo:

Do pred kratkim je veljal sporazum, ki je omejeval prodajo zlata s strani evropske centralne banke na 400 ton na leto, saj se je več kot tolikšna prodaja smatrala za nevarno. Kitajska zdaj takšno količino zlata kupi v enem četrtletju.

Svetovni rudniki zlata, z izjemo Kitajske, so v oktobru letos proizvedli približno 200 ton zlata, kar pomeni, da je Kitajska sama pokupila 65% svetovne proizvodnje zlata. Od začetka leta 2012 je Kitajska uvozila več kot 2.000 ton zlata, kar je približno 2/3 toliko kot znašajo uradne rezerve Nemčije.

Kitajski rudniki zlata proizvedejo okoli 300 ton na leto, od česar prav vse ostane v državi. Torej, celotna količina »nakopičenega« zlata s strani Kitajske, bi tako v zadnjih 22 mesecih znašala 2.500 ton. Ta podatek pa seveda ne vključuje tistega zlata, ki vstopa v državo po drugih poteh, katerih pa bi lahko bilo kar precej

Vir: Insajder.si

Finančni načrt

Tudi vas zanima, kako narediti primerno razpršitev med različne naložbe?

Si tudi vi želite investirati, a ne veste kako se tega lotiti?
Če vas zanima več informacij iz omenjenega področja in predvsem, kako zastaviti vaše finančne cilje, da bi jih dosegli hitreje in ceneje, potem si oglejte kaj vse pridobite z izdelavo finančnega načrta. In predvsem, kaj so pridobile naše stranke, ko so se odločile za primerno svetovanje, razpršitev in spremljanje investicij! Kliknite na gumb!